Maličkost 1.

4. března 2018 v 10:00 | Sue |  MaličkostiMaličkosti jsou sbírkou chvílí, které působí na duši témeř euforicky. Naše mysl na chvíli opustí naše tělo a splýváme s onou nepopsatelnou chvílí. Jsou to momenty, které si pamatujeme a střežíme je ve své paměti jako klenot, neboť- co když nastane ten čas, kdy je nikdy již nebudeme schopni zažít?

~

Den se blíží k večeru a vzduch je příjemně vyhřátý po nesnesitelném vedru, které v tento den město zahltilo. Celá nesvá z toho, že voda působí až příliš ledově, se ponořím do vlažné chlórované vody bazénu a rozpálená kůže obalená horkým vzduchem z cesty v autě se rázem ochladí, až se mi po těle rozprostře husí kůže. Ruce natáhnu a odrazím se ode dna.
Voda se mi protáčí kolem rukou a vytváří slabý vír.
Fascinuje mě to, jak svými dlaněmi vrásčím malinkaté vlnky ve vodě.
Zapřu se nohama a vyhoupnu se nahoru.Voda mi sahá po pás. Po holé kůži mi stékají malé kapičky a vpíjí se do těch dalších. Bříška prstů nechám jemně pohrávat si s hladinou. Hřejivé doteky slunce hladí lehce opálenou kůži a na chvíli zavřu oči, abych si vychutnala příjemné teplo na tváři. Obrátím se za ramenem a horkost z červených líček rázem vyprchá a slunce se tak věnuje masáži mého krku a ramen. Uchvátí mě odraz vody na dně bazénu.
Světlé paprsky dopadají na vlnky a z nich se odráží jakési světlo, které je místy proplétáno barvami duhy. Kouknu i na mé nohy a povšimnu si, že i na nich se odrazy drží. Vykročím vstříc dalšímu světelnému proužku a ten se ocitne také na mém chodidle. Pousměju se a ovane mě lehounký vánek, který nechá spadnout další kapky. Uvědomím si, že kromě hluku z nedalekého koupaliště mě obklopuje ticho. Slyším pouze tiché žbluňkání vody. Prst nechám obtočit hladinu a pak celou dlaň ponořím do vody.
A v mé duši převládne harmonie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama