Maličkost 2.

20. dubna 2018 v 20:01 | Sue |  Maličkosti


~

V moment, kdy se svět zabalí do černého sametového šátku noci se vše zdá být tak tajemné a až poeticky mysteriózní. Pozdní večerní hodina zalévá okolí tichem, proto slyším pouze projíždějící vlak, jak jeho kola hlasitě drnčí po kolejích a táhne s sebou prázdné vagóny, ve snaze se dostat na nádraží včas. Vidím, jak se jeho prosvětlená okénka jen letmo mihotají tmou a pak zmizí za stěny domů. Do ticha se vpíjí premiéra orchestru cvrčků, jenž procvičovali svá umění, aby ho teď mohli předvést v celé kráse. I přesto, že lidské ucho nedokáže zachytit jejich hudbu nijak jinak, než jako neustavný chaos.
V panelácích postupně zhasínají světla unavených obyvatel kteří ulehli ke spánku; a zůstává jich svítit opravdu jen pár. Přes tu černou clonu, co zahaluje toto město prosvítají malinkaté hvězdy.
Vypadají jako oči andělů, jež se na nás dívají shůry a kontrolují naše činy. Spolu s nimi se na obloze houpe jeden velký měsíc, kterého dnem za dnem přibývá a jako by ho karma nehodlala pustit; ho po dni za dnem znovu ubývá. Stojím na balkóně, na nohou mám umazané sandály a špiním si jimi své bílé ponožky.
Pozoruji všechno to dění, jak večerní vítr češe stébla trávy, nebo jak můry oslavují pouliční lampu. V uších, kam mám zastrčeny sluchátka, mi hrají tóny písně, které nutí má víčka se klížit. Slyším pomalý ozvěnový zvuk, do toho další, připomínající tlukot srdce a vše to podtrhuje šeptající, sametový hlas zpěváka. Jeho artikulace háčků ve slovech mě hypnotizuje a jen, co začnou další, tentokrát mysl drásající tóny, se mi rozprostře husí kůže po celém těle a najednou mi do mysli vstoupí -připomínaje nezvaného hosta- jedna chvíle.
Pokárám se, že bych neměla zas přemýšlet o těch vzpomínkách, co mi svírají duši jako alkoholik hrdlo láhve. Opřu si lokty o zábradlí a nechám si rozehnat myšlenky z hlavy jako vlasy slabým větrem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 20. dubna 2018 v 20:15 | Reagovat

Úžasné, má to atmosféru a hloubku :)

2 Sue Sue | Web | 20. dubna 2018 v 20:24 | Reagovat

[1]: Páni, děkuji moc ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama